یک پژوهش: استفاده زنان از «اینترنت» کمتر است

به گزارش پایگاه خبری ایلک به نقل از شینهوا، یک مطالعه جدید از اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) روز سه شنبه نشان داد که حدود ۴.۱ میلیارد نفر در سراسر جهان اکنون بصورت آنلاین هستند ، اما در اکثر کشورها ، به ویژه کشورهای در حال توسعه، استفاده زنان از اینترنت به میزان قابل توجهی کمتر از مردان است. 

این بررسی تأکید می‌کند، به طور کلی، بیش از نیمی از کل جمعیت جهانی زنان یا 52 درصد آنها هنوز از اینترنت استفاده نمی‌کنند و این در حالیست که این رقم برای مردان تنها 42 درصد است. 

براساس مطالعه اتحادیه بین‌المللی ارتباطات در همه جهان به استثنا ایالات متحده آمریکا، مردان بیش از زنان از اینترنت استفاده می‌کنند.

داده‌های این سازمان نشان می‌دهد که استفاده از اینترنت در سطح جهان همچنان رو به رشد است و ۴.۱ میلیارد نفر یا ۵۳.۶ درصد از جمعیت جهانی هم اکنون از اینترنت استفاده می‌کنند. با این حال تخمین زده می‌شود که ۳.۶ میلیارد نفر از اینترنت بی‌بهره باشند که میزان قابل توجهی از این آمار در کشورهای توسعه یافته زندگی می‌کنند؛ در این کشورها به طور تقریبی از هر ۱۰ نفر دو نفر آنلاین هستند و از اینترنت استفاده می‌کنند. 

مارتین، مدیر توسعه اتحادیه بین المللی ارتباطات می‌گوید: فقدان مهارت‌های دیجیتال و سواد برای امکان دسترسی بیشتر مردم – به ویژه زنان  در مشارکت و شکوفایی در اقتصاد دیجیتال از جمله موارد اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پایان پیام/ 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.