لغو ۱۳۰۰ پرواز شرکت «لوفت هانزا» آلمان به دلیل احتمال اعتصاب کارکنان

به نقل از “دویچه وله” آلمان، شرکت لوفت هانزا، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان در واکنش به تصمیم خدمه پرواز برای آغاز اعتصاب عمومی از روز پنج‌شنبه هفتم نوامبر (16 آبان) و با توجه به رای دادگاه کار فرانکفورت در مورد قانونی بودن این اعتصاب حدود 1300 پرواز این شرکت در روزهای آینده را لغو کرد.

لوفت‌هانزا در یک درخواست فوری از دادگاه فرانکفورت خواسته بود جلوی اعتصاب را بگیرد اما دادگاه حکم داده که این اعتصاب با قانون کار و توافق‌های دو طرف مغایرت ندارد.

به گزارش خبرگزاری آلمان دادگاه فرانکفورت همچنین بر این نظر است که مبارزه صنفی کارکنان شرکت لوفت‌هانزا و تصمیم آنها برای دست کشیدن از کار “نامتناسب” ارزیابی نمی‌شود.

لوفت‌هانزا گرچه به حکم دادگاه اعتراض و درخواست تجدیدنظر کرده، اما در یک اقدام احتیاطی تعداد زیادی از پروازهای روزهای آینده را لغو کرده که برآورد می‌شود برنامه سفر 180 هزار مسافر را دچار اختلال کند.

به گفته یکی از سخنگویان لوفت‌هانزا روز پنج‌شنبه دست‌کم 700 و روز جمعه 600 پرواز از برنامه خط خواهند خورد.

لوفت‌هانزا پیش از این به اتحادیه UFO (سازمان مستقل خدمه پرواز) پیشنهاد داده بود که مذاکرات مقدماتی را آغاز کنند تا در ماه فوریه سال آینده و پس از انتخاب هیئت مدیره جدید این اتحادیه به توافق نهایی برسند.

اعتصاب خدمه پرواز شرکت لوفت‌هانزا قرار است از نیمه شب پنج‌شنبه آغاز شود و 48 ساعت ادامه یابد. لوفت‌هانزا به مشتریان خود این امکان را داده که بلیط‌های رزرو یا خریداری شده را به طور رایگان تعویض کنند.

اتحادیه UFO خواستار افزایش کمک‌هزینه و فوق‌العاده برای 21 هزار خدمه پرواز شرکت لوفت‌هانزا شده است. این اتحادیه همچنین خواسته که راه انتقال همکاران فصلی به شیفت‌های کاری معمولی تسهیل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.