آذربایجان‌شرقی، نماینده ایران در مسابقات ربوکاپ ۲۰۱۹ روسیه

شرکت در مسابقات جهانی رباتیک (ربوکاپ) از جمله بسترهای کم‌مانند برای بازنمایی توانمندی‌های بالای دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی در مجامع بین‌المللی است و در مسابقات ربوکاپ ۲۰۱۹ آسیا و اقیانوسیه در مسکو، تیم‌های اعزامی آذربایجان‌شرقی تنها نماینده کشورمان هستند.

رباتیک علم و فن آوری ماشین‌های قابل برنامه ریزی، با کاربردهای عمومی و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای علمی بشر است که با رشد روز افزون دانش بشری، بیشتر وارد زندگی انسان‌ها شده و آن‌ را دست‌خوش تغییر می‌کند؛ ربات‌ها همانند کامپیوترها قابلیت برنامه ریزی دارند و بسته به نوع برنامه‌ای که شما به آن‌ها می‌دهید، کارها وحرکات مختلفی را انجام می‌دهند.

امروزه ربات‌ها در بسیاری از مسائل مانند صنعت، پزشکی، آتش نشانی و حتی در خانه‌ها به کمک انسان‌ها مده و بسیاری از مشکلات را حل کرده اند و تاثیر وسیعی در زندگی آینده انسان‌ها خواهند داشت.

مهندسی رباتیک گرچه رشته‌ تازه‌ای‌است، اما آینده‌ روشنی برای آن پیش بینی می‌شود و کودکان آذربایجان شرقی نیز توانسته اند از طریق گذراندن دوره های مختلف آموزشی اکنون در رده نخبگان این علم قرار گرفته و در مسابقات مختلف ملی و بین المللی رتبه های برتر را از آن خود کنند؛ کودکانی که در رده های سنی ۷، ۸، ۹ و ۱۲ سال قرار دارند و آینده سازان کشور هستند.

مسابقات رباتیک ۲۰۱۹ آسیا و اقیانسیه نیز در حالی از امروز در مسکو پایتخت روسیه آغاز می شود که با وجود مناسبات سیاسی خوب ایران و روسیه، ۲ تیم رباتیک دانش‌آموزی و یک تیم دانشجویی آذربایجان‌شرقی تنها نماینده کشورمان در این رویداد علمی – فناورانه بین المللی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.