آلودگی هوا؛ محور ۱۳۴۶ پایان‌نامه و رساله در سال های ٩٠ تا ٩٨

آلودگی هوا محور هزار و ٣٤٦ پایان‌نامه و رساله دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در فاصله سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸ بوده که از آن دفاع شده است.

بر اساس اطلاعاتی که در پایگاه اطلاعات علمی ایران(گنج) وابسته به پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایرانداک) درج شده، در فاصله زمانی سال های ۹۰ تا ۹۸ تعداد هزار و ۳۴۶ پایان نامه و رساله توسط دانشجویان دفاع و در این پایگاه به ثبت رسیده است.
بر این اساس در مقطع کارشناسی ارشد هزار و ۲۵۰ پایان نامه، در دکتری تخصصی ۸۹ رساله و در دکتری حرفه ای(عمومی) هفت رساله دفاع شد.
سال ۹۷ بیشترین تعداد پایان نامه و رساله درباره آلودگی هوا تهیه و دفاع شد که تعداد این پارساها(پایان نامه و رساله) به ۲۱۶ می رسد.
موضوعاتی نظیر بررسی اثر آلودگی هوا بر مرگ و میر، تاثیر مطبوعات بر رفتار شهروندان تهرانی در کاهش آلودگی هوا، مسئولیت مدنی ناشی از آلودگی هوا، مسئولیت مدنی صاحبان صنایع نسبت به آلودگی هوا، بررسی نقش افزایش قیمت حامل های انرژی(بنزین) بر آلودگی هوا، مسولیت مدنی دولت در قبال آلودگی هوا، مسئولیت کیفری ناشی از آلودگی هوا، تاثیر ترکیب انرژی بر انتشار آلودگی هوا در فاصله سال های ۹۰ تا ۹۸ مبحث اصلی پایان نامه ها و رساله های دانشجویان بود که در ایرانداک قابل مشاهده است.
دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، زنجان و خواجه نصیرالدین طوسی بیشترین تعداد پایان نامه و رساله را در این زمینه دفاع کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.