ملت ایران اجازه نمی دهند خون شهدا پایمال شود/ شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در یادواره شهدای روستای شهرک پایین با بیان اینکه شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند، اظهار داشت: شهدا ناظر اعمال ما هستند، از این رو باید با عمل به وصیت‌نامه شهدا به رسالت خود که پاسداری از خون آنهاست عمل کنیم.

امام جمعه تبریز افزود: همه شهدا مانند ۱۷ شهید روستای شهرک پایین در راه قرآن، اسلام و  امام حسین (ع) از بهترین دارایی خود گذشتند و هیچ‌وقت ملت ایران که پاسدار خون شهدا هستند، اجازه نمی‌دهند خون جوانان پاک باختگی را پایمال شود. 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: ملت ایران درگیر یک جنگ جهانی اقتصادی هستند و توطئه تحریم و فشار حداکثری دشمن همچنین برخی بی‌تدبیری‌های داخلی را تحمل می‌کنند تا خون شهدا پایمال نشود.

آل‌هاشم با بیان اینکه مردم به احترام خون شهدا در برابر دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی صبوری می‌کنند، ادامه داد:  اینکه مسوولان ما با شوکت، اقتدار و عزت از حقوق ملت ایران در عرصه‌های بین‌المللی دفاع می‌کنند به برکت خون شهداست.

وی، صیانت و حراست از امام راحل و ولایت فقیه وجه مشترک وصیت نامه شهدا عنوان کرد و گفت: کسانی که ادعا می‌کنند و ریزش آن در نسل سوم و چهارم انقلاب جایی که مدافع حرم شدند، نگاه کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: مدافعان حرم نشان دادند که جوانان امروز کمتر از جوانان اول انقلاب و روزهای دفاع مقدس نیستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به درس‌هایی که شهدا به ما داده‌اند، بیان داشت: شهدا با هدف ترویج اسلام در دفاع از حریم حرم آل‌الله و اطاعت از ولایت امر مسلمین جهان عاشقانه جامعه رزم پوشیدن و به آرزوی خود یعنی شهادت نائل آمدند.

 امام جمعه تبریز با تاکید کرد:  ملت ایران و خانواده‌های شهدا اجازه نمی‌دهند خون شهدا پایمال شود.

آل‌هاشم در بخش دیگری از صحبت‌های خود به قانون هدفمندی یارانه بنزین اشاره کرد و تصریح کرد: هر چند اجرای  این قانون ایرادات و اشکالات‌هایی  بسیاری داشت اما شایسته نیست به بهانه بنزین و گران شدن حامل‌های انرژی خیابان را به آتش کشید و با حرکات ناشایست آب به آسیاب دشمن ریخت.

وی با تقدیر از حرکت هوشمندانه و ولایتمدارانه مردم تبریز در اولین روزهای این حوادث ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند مردم تبریز و آذربایجان جزو اولین‌هایی بودند که صف خود را از آشوبگران و اغتشاشگران جدا کردند و اجازه ندادند برخی افراد فرصت‌طلب به اموال عمومی آسیب وارد کند.

آل‌هاشم با تقدیر از نیروهای انتظامی، بسیج و دیگر نیروهای امنیتی که با سعه‌صدر و مردم‌داری با آشوبگران برخورد کردند، اضافه کرد: جوانانی که در کنترل آشوب‌ها نقش داشتند از نسل همان ۱۰ هزار شهیدی هستند که آذربایجان به داشتن آنها افتخار می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.