۴۸۷ زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی در انتظار کمک‌های خیّرین

رسول تقی‌پور ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : 281 زندانی جرائم غیرعمد در 8 ماهه امسال‌ از زندان‌های استان آزاد شدند که هفت نفر از این زندانیان، محکومان حوادث کارگاهی و تصادف، 183 نفر محکومان مالی و 91 نفر نیز محکومان مهریه و نفقه هستند.

وی با بیان این‌که دو نفر از این زندانیان زن و 279 نفر نیز زندانی مرد هستند، مجموع کل بدهی زندانیان آزاد شده برابر با 89 میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی ادامه داد: مبلغ 3میلیارد و 200 میلیون تومان از این رقم از کمک ویژه ستاد دیه برای آزادی این زندانیان فراهم شده ، 2 میلیارد و 100 میلیون تومان از طریق تسهیلات و 20 میلیارد تومان با پیگیری همکاران ستاد دیه و دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها، از طریق رضایت شاکیان پرونده تأمین شده است.

تقی‌پور با بیان اینکه مبلغ 600 میلیون تومان نیز توسط خانواده مددجویان برای آزادی این زندانیان فراهم شده است، افزود: 62 میلیارد تومان نیز در نتیجه تلاش‌های ستاد دیه با صدور دادنامه اعسار توسط مراجع قضایی تأمین شده است.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 487 زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌های استان در انتظار دستان سخاوتمند مردم هستند که 6 نفر آنان را زندانیان زن و 481 نفر را مردان تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: از این تعداد 373 نفر محکومان مالی، 10 نفر محکومین حوادث کارگاهی اعم از صنعتی و ساختمانی و قتل شبه عمد و تصادف رانندگی و همچنین 104 نفر محکومان مهریه و نفقه هستند.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی افزود: از این تعداد 241 نفر در زندان تبریز و 101 نفر در زندان مراغه و بقیه مددجویان در سایر زندان‌های استان در حال سپری کردن دوران محکومیت خود هستند که با پرداخت بدهی، به کانون گرم خانواده خود باز می‌گردند.

تقی پور همچنین با اشاره به اینکه تعداد خانواده‌های متوفی که به سنت حسنه‌ اهدای هزینه ضیافت و احسان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد پیوسته‌اند، به 235 خانواده رسیده است؛ افزود : در دو سال اخیر از محل این کمک 142 زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.