نخستین دوره تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان اجرا می‌شود

محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی  در جمع روسای مراکز علمی کاربردی استان یزد گفت: ما به عنوان مجری تصمیم دولت در زمینه واگذاری و انحلال مراکز وابسته به دستگاه‌های دولتی کار را شروع کردیم هرچند اتفاقات و مشکلات متعددی را پیش رو داشتیم .

وی تصریح کرد: ما همچنان ارتباطمان را با بخش‌های دولتی که در زمینه اجرای تک درس یا تک پودمان فعالیت داشته‌اند حفظ می‌کنیم.

محمد حسین امید عنوان کرد: ما هم اکنون۸۰۰ تک درس و تک پودمان مصوب داریم که با توجه به توافقاتی که با نیروی‌های مسلح جمهوری اسلامی صورت گرفته اولین دوره تک پومان ما در بهمن ماه برای سربازان نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

وی گفت: انتظار ما از مراکز علمی کاربردی، برنامه ریزی بلند مدت برای شناسایی نیاز بازار کار و همچنین توسعه رشته‌های خود در این زمینه و ارائه آموزش‌های مهارتی با کیفیت بالا و بکارگیری مدرسان با سطح بالا است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی باید از نگاه سنتی به رشته‌های موجود فاصله بگیرند، خاطرنشان کرد: مراکزی که وابسته به نهادهای عمومی کشور هستند به راحتی می‌توانند با یک نگاه بلند‌مدت و استفاده از فضا و محیط کار واقعی که در اختیار دارند به سرعت پیشرفت کنند. ما در اینجا به مراکز موجود این قول را می‌دهیم که هیچ مرکز دیگری در کنار شما و با رشته‌های موجود شما تاسیس نخواهد شد، مگر اینکه مرکز شما به بالاترین سطح دانشجو برسد و فضای کافی برای جذب دانشجو نداشته باشد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دغدغه مراکز نسبت به شهریه دانشجویان شاهد گفت: توافقات بسیار خوبی در این زمینه با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته که بزودی مشکل مطالبات نیز حل خواهد شد.

امید گفت: با توجه به ظرفیتی که در این شهر در زمینه فرهنگ و هنر وجود دارد این مرکز باید با دید بلند مدت و افزایش کیفیت آموزش، توسعه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی خود را در دستور کار قرار دهد البته میزان جذب دانشجو در شروع کار این مرکز نشان از وجود بازار کار رشته‌های مرکز و علاقه‌مندی جوانان به این مرکز دارد و رویکرد این دانشگاه کمک به مراکز علمی کاربردی در جهت رشد و شکوفایی است و در این راستا از موازی کاری و صدور مجوز برای تاسیس مراکز دیگر با ماموریت یکسان جلوگیری خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در این دانشگاه به دنبال تربیت نیروی کار متخصص برای دستگاه‌های دولتی نیستیم. ما به دنبال ایجاد و توسعه رشته‌های هستیم که نیاز بازار کار را برطرف کند و دانشجو پس از دانش آموختگی بتواند در رشته خود در بازار زمینه درآمد برای خود و سایرین را فراهم کند. در واقع ما به دنبال رشته و دانشجوی کارآفرین هستیم.

وی در ادامه بازدید خود با حضور در شهرستان تفت از مرکز علمی کاربردی خدمات بهزیستی صدوق یزد بازدید کرد.

محمدحسین امید در این بازدید اظهار داشت: در مراکز بهزیستی مدرسان سطح بالایی داریم و این به افزایش کیفیت آموزش در این مراکز کمک می‌کند. محیط کار در مراکز بهزیستی باید در محل ساختمان مرکز یا نزدیکترین محل به مرکز وجود داشته باشد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.