افتتاح بزرگ ترین کشتارگاه طیور شمال غرب کشور در مرند

با ارزیابی سالانه خبرگزاری فارس، وحید زینالی به عنوان مدیر برتر استانی انتخاب شد و کتایون حمیدی هم عنوان خبرنگار برتر استان ها را به خود اختصاص داد و این موضوع، دلیلی شد تا تعدادی از مدیران و مسوولان برای تبریک به دفتر خبرگزاری فارس در آذربایجان‌شرقی بیایند. یکی از این مدیران، امیرحسین بهداد، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی بود.

در این دیدار یک و نیم ساعته، صحبت‌های زیادی از مشکلات صنفی خبرنگاران گرفته تا مسائل شهری رد و بدل شد.

امیرحسین بهداد، مدیرکل دامپزشکی استان در این جلسه اظهار کرد: برای ورود به هر کاری باید یک فیلتری وجود داشته باشد زیرا یک نقاش یا مهندس نمی‌تواند در دامپزشکی کار کند و یا برعکس، یک دامپزشک که نمی‌تواند ساختمانی را بسازد.

مدیرکل دامپزشکی استان خاطرنشان کرد: اگر من به عنوان یک دامپزشک، خطایی کنم شاید چندین گاو و گوسفند را تلف کنم و یا یک مهندس ساختمان اگر خطایی کند، یک سازه را مشکل‌دار می‌کند ولی اگر یک خبرنگار اشتباه کند، ساختار فکری یک جامعه را متزلزل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه تخصصی به خبر و خبرنگاری و بخش روابط عمومی هر مجموعه باشد، افزود: این یک معضل بزرگی است که مدیری، اهمیت خبر را نداند.

بهداد توضیح داد: برای مثال، من به عنوان یک مسوول دامپزشکی، هر چقدر ناظر و بازرس به قصابی‌ها و واحدهای دامی و طیوری بفرستم ولی برای  مردم اهمیت نداشته باشد، نمی‌توانم موفق باشم به طوریکه این قدرت رسانه است که همیشه کمک حال من بودند و با انتشار و انعکاس اخبار، مردم را آگاه می‌سازند.

رسانه کار ۱۰ سال ما را در یک روز انجام می‌دهد

وی ادامه داد: بنده وقتی بخواهم تا خبری را بین مردم به صورت گسترده پخش کنم، از قدرت رسانه استفاده می‌کنم زیرا در جلوگیری از خرید گوشت چرخ کرده فله‌ای، این رسانه‌ها بودند که به من کمک کردند و به مردم اطلاع دادند که گوشت چرخ کرده فله‌ای بنابه این دلایل اعم از گوشت حیوان مرده، گوشت الاغ، گوشت مرغ که رنگ شده و غیره نباید خریداری شود.

مدیرکل دامپزشکی استان تاکید کرد: وقتی خبری را از طریق فضای مجازی و مطبوعات منتشر می‌کنم انگار کار ۱۰ سال بازرسان و ناظرین ما را در یک روز انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اگر من ایرادی داشتم و خبرنگاری آن را نوشت، نباید دلخور شوم زیرا من همیشه علاقه دارم تا مشکلات را از طریق رسانه‌ها حل کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.