مبادله روزانه 80 واگن باری بین ایران و ترکیه / افزایش 200 درصدی تبادلات ریلی در بخش بار

شاپور ارصلانی  امروز با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 80 واگن باری بین ایران و ترکیه از طریق مرز رازی مبادله می شود اظهار داشت: به لحاظ شرایط به وجود آمده و هماهنگی صورت گرفته با طرف ترکیه‌ای، از طریق مرز ریلی دو کشور، ایران و ترکیه روزانه هر کدام به طور متوسط 40 واگن باری بین هم دریافت و ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به بسته بودن مرز ایران و ترکیه از اوایل اسفند سال گذشته گفت: با رایزنی‌ها و توافقات صورت گرفته بین دو کشور تردد واگن‌های باری از 28 اسفند دوباره استارت زده شد که تا به امروز هم ادامه دارد.

افزایش 200 درصدی تبادلات ریلی در بخش بار

ارصلانی در پاسخ به حجم افزایش این تبادل نسبت به سال گذشته بین دو کشور تاکید کرد: این حجم تبادل واگن باری بین ایران و ترکیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد بیش از200 درصدی برخوردار است.

این مقام ارشد منطقه و استان در حوزه حمل و نقل ریلی، عمده بار تبادلی را مواد اولیه کارخانجات و مواد غذایی اعلام و اضافه کرد: تلاش می‌شود تا بار کارخانجات و واحدهای تولیدی در اولویت و با سرعت از طریق مرز رازی به کشور انتقال یابد تا در شرایط کنونی چرخه تولید در کشور بدون وقفه و با شتاب چرخش خود ادامه دهد و شاهد جهش تولیدی اشار شده توسط مقام معظم رهبری در کشور باشیم.

وی ورود مواد غذایی از طریق خطوط ریلی منطقه آذربایجان را در این موقعیت حیاتی و اساسی دانست و تصریح کرد: از مواردی که این اواخر اتفاق افتاد ورود حجم قابل توجهی موز از طریق مرز ریلی آذربایجان به کشور بودیم که روند افزایش قیمت این محصول را متوقف و سیر نزولی به آن بخشید.

ارصلانی با اذعان به مراحل گمرگی، صدور مجوزهای لازم از سوی نهادها و ارگان‌های مربوطه، یادآور شد: بخش حمل و نقل ریلی آمادگی دارند تا به هرگونه درخواست برای نقل و انتقال بار در صورت طی مراحل لازم پاسخ مثبت داده و بازرگانان را به بهترین وجه با توجه به شرایط پیش آمده همراهی کند.

مدیرکل راه آهن آذربایجان از هموطنان خواست از هرگونه تردد در شهر خودداری کنند تا شاهد ریشه‌کنی بیماری کرونا با همکاری و همراهی همدیگر باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.